Simple Breakfast

I don’t eat eggs. But one quick breakfast I do is to take some sausage, such as Jimmy Dean’s and a couple of those oblong hash browns, two sausages per hash patty, so four sausages in all.

These are my favorite, though there are many other brands. This pack of 36 sells for about $7.50, making the cost for four sausages less than half a buck. And of course the hash browns, which are also cheap.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *